Warszawa, 6 lipca 2022 r. – Piszesz pracę dyplomową na temat lotnictwa pasażerskiego lub transportu cargo i planujesz obronić ją w terminie do 30 września 2022 roku? Weź udział w autorskim Konkursie Polskich Linii Lotniczych LOT i wygraj staż u narodowego przewoźnika.

Polskie Linie Lotnicze LOT po raz drugi nagrodzą autorów najlepszych prac dyplomowych na temat lotnictwa pasażerskiego  i transportu cargo. Do udziału w Konkursie przewoźnik zaprasza absolwentów wszystkich uczelni publicznych  i niepublicznych studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. 

Po sukcesie pierwszej edycji przewoźnik postanowił znów otworzyć drzwi do lotniczego świata pasjonatom awiacji. Konkurs skierowany jest do autorów prac, których tematyka obejmuje zagadnienia związane z lotnictwem pasażerskim oraz cargo. Osoby, które chcą spróbować swoich sił w Konkursie, powinny obronić się w terminie od 1 czerwca 2021 r. do 30 września 2022 r. Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl

Regulamin oraz wszystkie szczegóły Konkursu dostępne są na stronie: Konkurs na pracę dyplomową | LOT.com

Kapituła i kryteria oceny

W skład Kapituły Konkursowej tegorocznej edycji wejdą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej. 

Eksperci ocenią poziom prac konkursowych m.in. pod kątem:

  • oryginalności i stopnia trudności podejmowanej tematyki, 
  • zbieżności z tematyką lotniczą,
  • trafności i poprawności zastosowanych metod badawczych. 

Dla Kapituły Konkursowej ważna będzie również aktualność podejmowanej problematyki, w tym uwzględnienie bieżącej sytuacji w branży lotniczej oraz możliwość zastosowania wyników pracy w praktyce biznesowej. 

Nagrody

Polskie Linie Lotnicze LOT nagrodzą laureatów Konkursu m.in. atrakcyjnymi biletami lotniczymi, w tym na połączenia dalekiego zasięgu oraz ofertą staży.  

Pierwsza edycja Konkursu

Konkurs jest autorską inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT. Jego pierwsza edycja, która uświetniła obchody 90-lecia LOT-u, spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem środowiska akademickiego. Pod obrady Kapituły trafiło wówczas 96 prac z 35 czołowych uczelni w kraju, najwięcej ze Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Rzeszowskiej czy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. 

Pierwsza edycja Konkursu Polskich Linii Lotniczych LOT na najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie została rozstrzygnięta w kwietniu tego roku. Nagrodę główną w kategorii prac magisterskich zdobyła Monika Łukasik za pracę zatytułowaną „Kształtowanie wartości w modelu biznesowym Polskich Linii Lotniczych LOT” pod kierunkiem prof. Ewy Wszendybył-Skulskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W kategorii na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską zwyciężyła Aleksandra Pasich, za pracę zatytułowaną: „Location of entry and exit points in free route airspace and its impact on flight efficiency” („Wpływ lokalizacji granicznych punktów wlotowych i wylotowych w Przestrzeni Lotów Swobodnych na efektywność lotu”), której promotorem był prof. Andrzej Majka z Politechniki Rzeszowskiej. 

Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś! Sprawdź szczegóły na stronie Konkurs na pracę dyplomową | LOT.com i wyślij swoje zgłoszenie na adres: student@lot.pl.

Centrum prasowe
Kontrast:
en de pl