Pyrzowice, 30.08.2023 r. – LS Technics, spółka wchodząca w skład Polskiej Grupy Lotniczej, realizuje nową inwestycję – budowę hangaru powłokowego do obsługi samolotów. Spółka powiększy tym samym swoją bazę obsługową w Gdańsku.

Obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie zajmowanego przez LS Technics hangaru na terenie portu lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i będzie przystosowany do obsługi bazowej samolotów – przede wszystkim Airbusów z rodziny A320.

Konstrukcja hangaru została oparta na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem. Jego zewnętrzne wymiary to 50×55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości. Wewnątrz znajdzie się niezbędne zaplecze biurowo-socjalne. Obecnie trwa montaż konstrukcji i wewnętrznego poszycia hangaru. Pierwsze procesy obsługowe będą w nim realizowane jesienią tego roku.

Rozbudowa infrastruktury hangarowej jest częścią obranej przez Spółkę strategii rozwoju – mówi Paweł Pilarski, Prezes Zarządu LS Technics. Powiększenie zaplecza obsługowego jest niezbędne by sprostać rosnącym potrzebom naszych klientów, którzy docenili wysoką jakość naszej pracy i chcą być obsługiwani w Polsce. Zacieśnianie współpracy z portami regionalnymi to nasz pomysł na rozwój i szereg korzyści dla każdej ze stron. Zakładamy, że do końca roku 2024 w nowym hangarze na Lotnisku w Gdańsku zrealizujemy przeglądy ciężkie około 50 samolotów – dodaje.

Nowa inwestycja to także kilkadziesiąt nowych miejsc pracy przede wszystkim dla inżynierów, techników i mechaników lotniczych, ale także logistyków, planistów czy magazynierów części lotniczych.

Cieszy nas rozwój wszystkich podmiotów z nami związanych, bo to gwarantuje nasz wspólny sukces. Większe zaplecze do serwisowania dużych samolotów to lepsza oferta dla przewoźników, to także więcej miejsc pracy dla mieszkańców Pomorza, którzy dbają o swój osobisty sukces, ale także budują pozycję całego regionu – powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Generalnym wykonawcą hangaru jest firma Rekord Hale Namiotowe z Wrocławia.

Hangar lotniczy na bazie hali RFS, który realizujemy dla LS Technics, to nasz sztandarowy produkt, zaprojektowany do wyjątkowo wymagających eksploatacyjnie przedsięwzięć. Wysokie parametry odporności na niesprzyjające warunki atmosferyczne, napór wiatru, opady śniegu, dają gwarancję optymalnego zabezpieczenia dla procesów obsługowych realizowanych wewnątrz hali. Inwestor postawił przed naszą firmą ambitne zadanie wybudowania hangaru wraz z zapleczem w stosunkowo krótkim czasie. Mimo złożoności całego przedsięwzięcia jest ono realizowane zgodnie z założonym harmonogramem – dodał Kazimierz Putyra, prokurent Spółki Rekord Hale Namiotowe.

Centrum prasowe
Kontrast:
en de pl