26 października 2023 r. miało miejsce uroczyste, symboliczne otwarcie nowego hangaru lotniczego LS Technics – spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Lotniczej. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Portu Lotniczego Gdańsk i jest kolejnym etapem rozbudowy istniejącej tu bazy LS Technics.

W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Spółki LS Technics oraz przedstawiciele instytucji, które w znaczący sposób przyczyniły się do realizacji inwestycji: Polska Grupa Lotnicza, Port Lotniczy Gdańsk, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Rekord Hale Namiotowe – Generalny Wykonawca inwestycji.

Inwestycja w Gdańsku jest kolejnym impulsem do rozwoju w ramach Polskiej Grupy Lotniczej. To właśnie dzięki takim projektom sprawiamy, że rozwija się polskie lotnictwo. Przewoźnicy zyskali natomiast miejsce, w którym wysokokwalifikowana kadra
LS Technics będzie wykonywała przeglądy od lekkich, aż po ciężkie. Gratuluję finalizacji tej inwestycji.  Cieszę się, że w jej ramach powstanie tu – w Gdańsku – dodatkowe kilkadziesiąt miejsc pracy dla specjalistów z branży lotniczej. Dziękuję zarządowi LS Technics i wszystkim pracownikom za ogrom pracy wykonany przy przygotowaniu do tej inwestycji mówi Michał Fijoł, Prezes Zarządu Polskiej Grupy Lotniczej.

Obiekt powstał w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie zajmowanego przez LS Technics hangaru na terenie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku i przystosowany jest do obsługi bazowej samolotów. Konstrukcja hangaru została oparta na szkielecie aluminiowo-stalowym ze specjalistycznym dwuwarstwowym pokryciem.
Jego zewnętrzne wymiary to 50×55 metrów u podstawy i ponad 19 metrów wysokości. Wewnątrz znajduje się niezbędne zaplecze biurowo-socjalne. Pierwsze procesy obsługowe będą w nim realizowane jesienią tego roku. Spółka zakłada, że do końca roku 2024 w nowym hangarze na Lotnisku w Gdańsku zrealizuje przeglądy ciężkie około 50 samolotów.

Obecnie posiadamy dwa punkty do obsługi ciężkiej w naszej bazie w Katowicach i jeden w Gdańsku. Dziś stoimy w nowo otwartym hangarze, który powiększa naszą bazę obsługową na lotnisku w Gdańsku. Wspólnie z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej oraz Urzędem Lotnictwa Cywilnego włożyliśmy dużo pracy, aby hangar pojawił się bezpiecznie na terenie portu w trakcie czynnego ruchu lotniczego.
Hangar ma konstrukcję lekką, nieobarczoną setką ton stali i betonu. To idealnie wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju LS Technics. Dostosowujemy się do zmieniających się potrzeb na rynku, wyznaczając trendy i nowe standardy. Możemy być dumni, że jesteśmy obecnie liderami w tej dziedzinie w Polsce – nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wszystkich pracowników LST – mówi Paweł Pilarski, Prezes Zarządu LS Technics .

Nowa inwestycja to także kilkadziesiąt nowych miejsc pracy przede wszystkim dla inżynierów, techników i mechaników lotniczych, ale także logistyków, planistów czy magazynierów części lotniczych. Generalnym wykonawcą hangaru jest firma Rekord Hale Namiotowe z Wrocławia.

Galeria zdjęć
Centrum prasowe
Kontrast:
en de pl