Warszawa, 22 kwietnia 2021r. – Najpopularniejsze kierunki wakacyjne LOT-u tego lata będą dostępne również z portów regionalnych. Analizy oraz luzowane przez poszczególne kraje obostrzenia wskazują na stopniowe odbudowywanie się ruchu lotniczego w nadchodzących miesiącach. Zgodnie z zapowiedziami, tego lata na pasażerów czeka więcej połączeń turystycznych z kilku portów krajowych. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

LOT uzupełnił ofertę połączeń realizowanych w sezonie letnim. Podobnie jak w ub. roku, połączenia będą realizowane nie tylko z Warszawy, ale również z portów regionalnych. W te wakacje pasażerowie będą mogli wybrać następujące kierunki:

– z Gdańska do Burgas

– z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu),
na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu),

– z Poznania na Majorkę,

– z Rzeszowa do Zadaru.

– z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi,

– z Wrocławia do Barcelony, na Kos,

Połączenia te wystartują od 18 czerwca br, a większość z nich oferowana będzie z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo. 

– Coraz szybsze tempo szczepień w Europie, oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam
na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególnych kierunkach. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – 
mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych. 

Oprócz nowych kierunków wakacyjnych, latem LOT będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany. Ich start planowany jest na 28 maja br. Rejsy wakacyjne oznaczone są numerami LO8XXX i obsługiwane nowoczesnymi samolotami Boeing 737.

Kolejne połączenia sezonowe i regularne będą stopniowo pojawiały się w rozkładach LOT-u. Docelowy kształt siatki  
i częstotliwość połączeń w sezonie letnim 2021 r. będzie uzależniony od sytuacji epidemicznej na świecie.

Centrum prasowe
Kontrast:
en de pl