Wystartowała 3. Edycja Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową PLL LOT. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Konkurs jest autorską inicjatywą PLL LOT w ramach bliskiej współpracy ze środowiskiem akademickim w Polsce.

Pasjonujesz się lotnictwem i piszesz pracę dyplomową w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo? Zgłoś się już dzisiaj do 3. Edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową! 

Inicjatywa jest skierowana do studentów i absolwentów, której pomysłodawcą i autorem jest narodowy przewoźnik. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o lotnictwie wśród uczelni wyższych oraz zachęcanie młodych absolwentów do łączenia swojej pasji z naukowym podejściem. Na wyróżnionych czeka wiele atrakcyjnych nagród – w tym bilety lotnicze i nagrody pieniężne. A to nie wszystko! Wybranych laureatów konkursu, narodowy przewoźnik zaprosi na 3-miesięczny staż pod skrzydłami LOT-u. 

3. Edycja Konkursu wystartowała!

Po sukcesie poprzednich edycji, Polskie Linie Lotnicze LOT już po raz trzeci wybiorą autorów najlepszych prac dyplomowych w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs skierowany jest do absolwentów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z całej Polski, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2022/2023 r. oraz w 2023/2024 r. i obronili pracę dyplomową w terminie od 30 września 2022 do 30 września 2024 r. Obszarem tematycznym prac dyplomowych w ramach konkursu jest Współczesna linia lotnicza: wyzwania, perspektywy, rozwój z punktu widzenia operacyjnego, handlowego, finansowego oraz w zakresie ESG. Obronione prace wraz z kompletem dokumentów należy przesłać drogą mailową na adres: student@lot.pl do 15 października 2024 roku.

Regulamin oraz szczegóły Konkursu dostępne są na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/konkurs

Branża lotnicza nieustannie napędzana jest innowacjami, dlatego tak ważna jest dla nas współpraca ze środowiskiem akademickim, aby rozwijać pomysły i przekładać je na realne rozwiązania. Cieszę się, że możemy ogłosić już trzecią edycję konkursu. To inicjatywa, która nie tylko wspiera młode talenty w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie lotnictwa, ale także zachęca do odkrywania rozwiązań kształtujących przyszłość tej dynamicznej branży. W PLL LOT szczególnie stawiamy na rozwój i współpracę z najlepszymi na rynku, dlatego czekamy na inspirujące prace i przełomowe pomysły. Serdecznie zapraszam i jednocześnie zachęcam młodych absolwentów do udziału w tym niezwykle ekscytującym wyzwaniu – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Kapituła i kryteria oceny

Do składu Kapituły Konkursowej trzeciej edycji konkursu należą przedstawiciele: Akademii Leona Koźmińskiego, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Uczelni Łazarskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Bankowej oraz przedstawiciele PLL LOT.

Eksperci będą oceniać poziom prac konkursowych m.in. pod kątem: 

Nie czekaj, zgłoś się już dziś i leć wysoko pod skrzydłami LOT-u! Sprawdź szczegóły na stronie https://www.lot.com/pl/pl/konkurs  i wyślij swoje zgłoszenie na adres: student@lot.pl

Galeria zdjęć
Centrum prasowe
Kontrast:
en de pl